לא צריך לדעת לכתוב, ובסדנה אני לא מלמדת לכתוב; כלומר: לא נעסוק בטכניקות כתיבה ולא באמצעים ספרותיים; נעסוק בצורה, רק ככל שהיא משרתת את התוכן. ובכל זאת, במהלך 16 השנה שאני מנחה את הסדנה גיליתי שהכתיבה, גם של אלה שלכאורה לא יודעים לכתוב, משתכללת פלאים, אולי יותר מאשר בכל סדנה ללימוד כתיבה, וזה קורה בזכות שני עניינים עיקריים: האחד הוא הצורך להביא הכי מדויק שאפשר את הדקויות המופשטות יותר של הסיפור שאני רוצה לספר, והאחר הוא האימון המתמשך במלאכת הכתיבה.
לכולם. לאנשים בתחילת הדרך, באמצע הדרך ובשיא הדרך. בקיצור, לכל אלה שרוצים לפגוש את עצמם, על בסיס קבוע, דרך הכתיבה שלהם ושל חבריהם לסדנה.
זה מתאים אפילו לילדים ולבני נוער, אבל בשבילם יש גרסה אחרת של הסדנה, מחתרת הכתיבה.
לא. אבל כשאדם כותב את חייו, והופך להיות גם עד להם יש במעשה הזה כוח מרפא, וכשהוא קורא את מה שכתב בקבוצה ומקשיבים לו עם הלב, גם להקשבה הזאת יש כוח מרפא.
זאת תקופה של געש פנימי וחיצוני, שממש מעוררת צורך בביטוי מאוורר שלהם, ואני יודעת שהסדנה הזאת מאפשרת את האוורור הזה, ומכיוון שחשוב לי שהיא תתאפשר למי שמעוניין בכך, המחירים יישארו המחירים של פעם - עלות של 250 שקל למפגש, כפול מספר המפגשים. ההתחייבות היא לסדנה מלאה ולא למפגשים בודדים.